A 2013-as gólyabál november 8-án került megrendezésre, a VIII.A osztály által. Az elmúlt évekhez hasonlóan iskolánk díszterme adott otthont rendezvényünknek. Az idei gólyábálon egy kicsit változtattunk a műsoron és gólyáinkat kb. 10 fős csapatokba rendeztük. Így kaptunk 8 gólyacsapatot. Mindezt saját tapasztalatunkból kiindulva. Nagyon rossz érzés volt, amikor minket nem válogattak be abba a két párba az osztályból, akik résztvehettek a rendezvényen.
Cikk folytatása
A Mesék szárnyán mesevetélkedőt 2013. október 26-án szerveztük meg. XV. alkalommal hirdették meg a vetélkedőt, mi 22 csapattal neveztünk be, hozzánk csatlakozott a Kós Károly Ált. Isk. 6 csapata is. A 28 csapat 112 tagja lelkesen vágott neki az első forduló érdekes feladatainak. A 19 csapat jutott tovább, ők készülhetnek a újabb négy Benedek Elek meséből. A második forduló Szárhegyen lesz megszervezve dec. 7-én. A tartalmas szombat délelőttről mindenki emléklappal, jegyzetfüzettel és sok élménnyel távozott.
Örömmel tudatom, hogy osztályom a VIII.B, ismerkedő délutánt szervezett pénteken , 2013 október 11-én, melyre meghívtuk az iskola ötödikes diákjait.
Ezzel a programmal próbáltunk alkalmat teremteni az ismerkedésre , a közös időtöltésre, szórakozásra, egy sikeres iskolaév megalapozására.
Egy közösségben sok minden történik. Talán a legnagyobb csoda játék közben jön létre. Ez, amikor az ember saját magát elfeledve, csak az örömnek, a közösségnek él.
„És tudom, mint a kisgyerek,
csak az boldog, ki játszhat.
Én sok játékot ismerek,
hisz a valóság elpereg
és megmarad a látszat."
(József Attila)
Igazán jó kis programot találtunk ki a diáktársainknak, ismerkedő, csapatépítő, szórakoztató vidám játékokat.
Cikk folytatása
November 28-án a Fogarassy Mihály Általános Iskola díszterme adott otthont egy rendhagyó „szülőértekezletnek", amikor az iskola szülőközösségének egy része valamint az intézmény pedagógusainak népes tábora találkozhatott Zsigmond Emesével, a mindenki által jól ismert Napsugár és Szivárvány erdélyi gyermeklapok főszerkesztőjével.
A folyóiratok munkatársai mindig is nagy jelentőséget tulajdonítottak az olvasóközönséggel való közvetlen kapcsolatnak, mégis ez alakalommal a közönségtalálkozóra nem a gyerekeket hívták, hanem a szülőket, akik bár közvetve, de mégis kapcsolatban állnak e sajtótermékekkel.
Cikk folytatása